“28 Cinema” kinoteatrında “Kapital Bank”ın sponsorluğu ilə “Mosfilm” həftəsinin açılışı oldu.
Fevralın 20-dən 25-dək “Mosfilm” kinostudiyasının məşhur filmləri nümayiş etdiriləcək. Film həftəsi “Mosfilm” kinostudiyanın yaradılmasının 90 illiyi münasibətilə keçirilir.
Mətbuat konfransında “Oskar” mükafatı laureatı, Rusiyanın Xalq Artisti, kinorejissor Vladimir Menşov, Rusiyanın Azərbaycandakı səfiri Vladimir Doroxin, “Kapital Bank”ın nümayəndəsi Kamran Kərimbəyov, “28 Cinema” kinoteatrının təmsilçisi Rüfət Abbasov və media nümayəndələri iştirak edirdilər.
Valdimir Menşov “Mosfilm” kinostudiyasını Bakıda təmsil etməkdən məmnunluğunu ifadə edib:
“Mən şadam ki, “Mosfilm” kinostudiyasının yaradılmasının 90 illiyi münasibətilə Bakıda keçirilən tədbirdə iştirak edirəm. Mənim uşaqlıq illərim Bakıda keçib. Hətta “Hökumət Evi”nin necə tikilməsinin şahidi olmuşam. Xalalarım burada yaşayır, bakılıdırlar. Bakı həmişə gözəl şəhər olub, hazırda da inkişafa doğru irəliləyir. Bakı mənə sanki Beyrutu xatırladır”.
Məşhur aktyor “Mosfilm” kinostudiyasının işindən də söhbət açıb:
“Rusiya kino sənayesinin aparıcı müəssisəsi olan “Mosfilm” kinostudiyasının istehsal gücü ildə yüz filmdən çoxdur. Rusiyanın bütün kino, tele və video məhsulları burada çəkilir”.
Qeyd edək ki, fevralın 21-də “Uğur centlemenləri”, 22-də “İvan Vasilyeviç peşəsini dəyişir”, 23-də “Qafqaz əsiri və ya Şurikin yeni macəraları”, 24-də “Moskva göz yaşlarına inanmır”, 25-də isə “İşdə məhəbbət macərası” və “Brilyant əl” filmləri nümayiş ediləcək.

The opening of the week of "Mosfilm" took place in the cinema "28 Cinema" with the sponsorship of Capital Bank.
"Week of Mosfilm" will be held from 20 to 25 February.
Within the framework of the project, dedicated to the 90th anniversary of Mosfilm, the well-known movie of this film studio will be shown.
The press conference was attended by the Oscar winner, People's Artist of Russia Vladimir Menshov, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation Vladimir Dorokhin, the representative of the Capital Bank Kamran Kerimbekov, the representative of the 28 Cinema Rufat Abbasov and media representatives.
Vladimir Menshov expressed his satisfaction with the week of "Mosfilm" in Baku:
"I am very glad that I am taking part in this event in Baku. My childhood years have passed in this city. I even witnessed how the House of Government was built. My aunts live here, they are bakurians. Baku has always been remarkable for its beauty, and is currently developing. Baku reminds me of Beirut."
The well-known actor also spoke about the activities of the Mosfilm studio:
"The production capacity of the studio more than a hundred motion pictures a year and most of the films are created in the studio “Mosfilm". Almost all domestic cinema, television and video products are being shot here."
Let us note that within the week of Mosfilm, on February 21 the film "Gentleman of Fortune" will be shown, 22 - "Ivan Vasilievich Changes Profession", 23 - "Caucasian Captive or Shurik's New Adventures", 24 - "Moscow Does Not Believe Tears", 25 - "Office Romance" and "Diamond Arm".