Hər zaman müxtəlif film festivalları və tədbirləri təşkil edən “28 Cinema” kinoteatrı Yaponiyanın Azərbaycandakı səfirliyinin təşkilati dəstəyi və “JTİ” şirkətinin sponsorluğu ilə Azərbaycanda “Yaponiya Film Festivalı” keçirəcək. Festival 20-23 iyun tarixlərində “28 Cinema” kinoteatrında keçiriləcək.
İyun ayının 19-da kinoteatr festivalın rəsmi açılışı çərçivəsində kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri üçün mətbuat konfransı keçiriləcək. Konfransda “JTİ” şirkətinin və Yaponiyanın Azərbaycandakı səfirliyinin nümayəndələri iştirak edəcək.
Festivala giriş pulsuzdur. Seansların proqramı haqqında ətraflı məlumat 28cinema.az saytında və kinoteatrın rəsmi Facebook səhifəsində yerləşdiriləcək.

28 Cinema conducts the Japanese Film Festival in Azerbaijan.
28 Cinema constantly organizes various film festivals and other events, launched the Japanese Film Festival in Azerbaijan with the support of the Embassy of Japan in Azerbaijan and the sponsorship of the company "JTİ".The festival will be held on June 20-23 at the movie theatre 28 Cinema.
Within the official opening of the festival on June 19, the cinema will hold a press conference for representatives of the media. The press conference will be attended by representatives of the company "JTI" and the Embassy of Japan in Azerbaijan.
The entrance to the festival is free. Details on the program will be posted on the website 28cinema.az and the official page of the cinema in the social network Facebook.