“CinemaPlus Azerbaijan” kinotetarında “Azərbaycan-2017 Heyluntzyan televiziya həftəsi”nin təntənəli açılış mərasimi baş tutub.
Tədbir çərçivəsində “Space” Müstəqil televiziya kanalı və “Heyluntzyan” televiziyası arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalama mərasimi baş tutub.
Həmçinin “Heyluntzyan” televiziyası, “Space” Müstəqil televiziya kanalı və Avrasiya Televiziya və Radio Akademiyası arasında əməkdaşlığa dair üçtərəfli memorandumun imzalanması baş tutub. Memorandumu “Space” telekanalının rəhbəri Vaqif Mustafayev, “Heyluntzyan” televiziya və radio yayımının direktor müavini Çjao Hunyan və Avrasiya Televiziya və Radio Akademiyasının prezidenti Valeriy Ruzin imzalayıb.
Mərasimdə çıxış edən “Space” telekanalının rəhbəri, Avrasiya Televiziya Akademiyasının birinci vitse-prezidenti, Azərbaycanın xalq artisti Vaqif Mustafayev Azərbaycan və Çin arasında əməkdaşlığı yüksək qiymətləndirib.
Tədbirdə həmçinin Avrasiya Televiziya və Radio Akademiyasının prezidenti Valeriy Ruzin, Heyluntzyan əyalətinin KPK partiya komitəsinin təbliğat və təşviqat şöbəsinin müdirinin birinci müavini Yan Dyantzyun, Çin Xalq Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinin müvəqqəti işlər vəkili Li Tzinsun, tədbirin fəxri qonağı, Türkiyənin Azərbaycandakı səfiri Erkan Ozoral, İcra Hakimiyyəti nümayəndələri çıxış ediblər.
“Azərbaycan-2017 Heyluntzyan televiziya həftəsi”nin təntənəli açılış mərasimindən sonra “Sağlamlıq aləminə səyahət” sənədli filminin təqdimatı baş tutub.
“CinemaPlus Azerbaijan” kinoteatrının fasadında yerləşən kafe “Jasmin Terrace” tədbirin təşkil olunmasında öz köməyini göstərib.

The solemn opening ceremony of the "Heilongjiang TV Week in Azerbaijan-2017" was held at CinemaPlus Azerbaijan.
Within the framework of the event, a signing ceremony of memorandum of cooperation between Space Independent Television and Heilongjiang Television was held.
A tripartite memorandum of cooperation was also signed between Heilongjiang Television, Independent Space TV and the Eurasian Academy of Television and Radio. The memorandum was signed by the head of the television channel Space Vagif Mustafayev, deputy director of Heilongjiang TV and radio broadcasting Zhao Hongyan and President of the Eurasian Academy of Television and Radio Valery Ruzin.
Speaking at the ceremony, the head of Space TV, the first vice-president of the Eurasian Television Academy, Honored Artist of Azerbaijan Vagif Mustafayev stated of his high appreciation of the cooperation between Azerbaijan and China.
The guests of the event were the President of the Eurasian Academy of Television and Radio Valery Ruzin, first deputy head of the Propaganda and Agitation Department of the Party Committee of the Heilongjiang Province Yan Dianjun, Deputy Director of the Heilongjiang TV and Radio Broadcasting Zhao Hongyan, Charge d'Affaires of the Embassy of the People's Republic of China in Azerbaijan Li Jinsong, Honorary Guest the Turkish Ambassador to Azerbaijan Erkan Ozoral and representatives of the Executive Power.
After the inauguration ceremony of the "Heilongjiang TV Week in Azerbaijan-2017", a presentation of the documentary "Journey to the World of Health" ("Sağlamlıq aləminə səyahət") was held.
Cafe JASMIN Terrace provided support in organization of the event, which is located on the terrace of the CinemaPlus Azerbaijan.