“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində Şərq Tərəfdaşlığının 10 illik yubileyi münasibətilə Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyi Avropa İttifaqı üzv ölkələrinin və Argentina, Meksika, Kolumbiya, Moldova, İsrail və İsveçrə səfirlikləri ilə, United Cultures ilə əməkdaşlıq çərçivəsində birgə 1-15 May 2019-cu il tarixində mədəniyyətlərarası dialoq, müxtəliflik və tolerantlıq dəyərlərini tanıtmağa yönəlmiş 3-cü IMAGINE Avro Tolerantlıq Festivalını təşkil olunub.
Bu ilki Festival, ötən illərdəki kimi bütün gözləntiləri üstəliyəcək. Festival zamanı tolerantlıq və müxtəliflik mövzusunda sənədli və bədii film təqdim ediləcək.
Festivala öz filmlərini təqdim etmək üçün Fransa, Finlandiya, Latviya, Hollandiya və Belçikanın tanınmış rejissorları qatılacaq və müxtəliflik mövzusunda olan müzakirələrdə iştirak edəcəklər.
İlk dəfə olaraq, bu il IMAGINE Avro Tolerantlıq Festivalı həmçinin paytaxtdan kənarda, Gəncə şəhərində СinemaPlus Xəmsə kinoteatrında keçiriləcəkdir.

On the occasion of the 10th Anniversary of the Eastern Partnership, the Delegation of the European Union to Azerbaijan, in partnership with the Embassies of the EU Member States and the Embassies of Argentina, Mexico, Colombia, Moldova, Israel, Switzerland will organize on 1-15 May 2019 the 3rd version of IMAGINE Euro Tolerance Festival aimed at promoting the values of the intercultural dialogue, diversity and tolerance.
This year, the Festival promises to exceed all expectations. The feature and documentary films on the theme of tolerance and diversity will be presented during the Festival.
Well-known film directors from France, Latvia, Finland, the Netherlands and Belgium will join the Festival to present their movies and participate in debates on topics related to diversity.
For the first time, this year, the Imagine Euro Tolerance Festival will be held also outside the capital, CinemaPlus Khamsa in Ganja.