Premium kinoteatr “CinemaPlus Amburan”da açıq hava altında yay mövsümünün təntənəli açılışı keçirilib. Kinoteatr Bilgəh qəsəbəsində, “Amburan Mall” ticarət mərkəzinin 1-ci mərtəbəsində yerləşir.
Tədbirin keçirilməsinin əsas səbəbi, “Transformerlər” fantastik döyüş filminin yeni hissəsinin, premyeradan öncə baş tutan nümayişi olub.
Nəhəng transformer və avtomobillər izləyicilərin maraq mərkəzindəydilər.
DJ-in lazer şousu, atəş və işıqla olan performans tədbirə xüsusi ab-hava verib.
“Porsche” şirkəti bu filmin çəkilişlərinə cəlb olunmuş avtomobil modellərini nümayiş edirərək, gecənin baş sponsoru oldu.
Tədbirdə Azərbaycan kino və teatr aktrisası, televiziya aparıcısı, Azərbaycan Respublikasının xalq artisti , Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqının İdarə Heyətinin üzvü - Həmidə Ömərova, Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrının direktoru, Əməkdar artist - Elman Rəfiyev, Azərbaycan Braziliya Ciu-Citsu Federasiyasının prezidenti - Aqil Acalov, “Eurovision 2011” mahnı müsabiqəsinin qalibi - Eldar Qasımov, aktyor Nəsimi Mirzəyev, o cümlədən jurnalistlər, blogerlər, sahibkarlar və iri təşkilat rəhbərləri iştirak ediblər.
Gecə elmi-fantastik janrında çəkilmiş “Transformerlər: Vəhşi Botların Yüksəlişi” Amerika filminin nümayişi ilə başa çatıb.
Rejissor Stiven Keyl Jr.
Baş rollarda Dominik Fişbek, Entoni Ramos, Pit Devidson, Kolman Dominqo, Piter Dinkleyc, Kristo Fernandes, Ron Perlman, Con Di Macio və Piter Kallen çəkilib.
“Transformerlər: Vəhşi Botların Yüksəlişi” - transformerlərin kino kainatının yeddinci filmi və Trevis Naytın “Bamblbi” filminin davamıdır. Yaradıcıların fikrincə, filmin süjeti Optimus Praim xarakterinə yönələcək və françayzanın hərəkəti 90-cı illərin əvvəllərində Nyu-Yorka köçürüləcək. Əsas personajlar - iki arxeoloq təsadüfən qədim sivilizasiya ilə əlaqə quraraq, Maksimallar, Predakonlar və Terrorkonları dünyaya gətirir.
Filmin baş sponsoru “Porsche” avtomobil şirkətidir. Tədbirin təşkilində Brand Media Groups, “Strafor” dekor şirkəti, "FRYDAY Burgers & Fries" restoranı, foto və video "Light in Black" kreativ şirkəti, Animator.az, ASgarden, “Hillside” premium çaxırları və Red Bull dəstək göstəriblər.
Qeyd etmək istərdik ki, film 3 dildə: rus, ingilis və türk dillərində nümayiş olunacaq. Həmçinin, “Transformerlər: Vəhşi Botların Yüksəlişi” filmini “Dəniz Mall” Ticarət mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” kinoteatrında Azərbaycanda ən son 4DX texnologiyası ilə izləyə bilərsiniz.

Opening of the summer season with Transformers at “CinemaPlus” - PHOTO\VIDEO
The grand ppening of the summer season took place in the open-air premium cinema "CinemaPlus Amburan". The cinema is located in Bilgah district on the 1st floor of Amburan Mall.
The main inspiration of the event was the demonstration of a new part of the fantastic action movie "Transformers", which took place even before the premiere.
In the center of the evening there were huge Transformers and cars. A laser DJ show, a fire and light performance gave a special atmosphere to the event.
Porsche became the main sponsor of the evening, demonstrating its models of cars those were involved in the plot of this film.
The event was attended by Azerbaijani theater and film actress, TV presenter, People's Artist of the Republic of Azerbaijan, member of the Board of Directors of the Union of Cinematographers of Azerbaijan - Hamida Omarova, director of the Azerbaijan State Pantomime Theater, Honored Artist - Elman Rafiyev, President of the Brazilian Jiu-Jitsu Federation of Azerbaijan - Agil Adjalov, winner of the Eurovision Song Contest of the year 2011 - Eldar Gasimov, actor Nasimi Mirzoev, as well as journalists, bloggers, entrepreneurs and heads of the big and famous organizations.
The evening ended with a screening of Stephen Caple Jr.'s American sci-fi thriller Transformers: The Rise of the Zverobots.
Starring characters of the film are Dominic Fishback, Anthony Ramos, Pete Davidson, Coleman Domingo, Peter Dinklage, Christo Fernandez, Ron Perlman, John DiMaggio and Peter Cullen.
The film “Transformers: The Rise of the Starbots” is the seventh film in the Transformers Cinematic Universe, as well as a sequel to Travis Knight's Bumblebee. According to the creators, the plot of the film will focus on the character of Optimus Prime, and the action of the franchise will be transferred to New York in the early 90s. The main characters are two archaeologists who accidentally come into conflict with an ancient civilization that gave rise to maximals, predacons and terrorcons.
The main sponsor of the film is the Porsche automobile company. Support in the organization of the event was provided by: Brand Media Groups, décor company "Strafor", restaurant "FRYDAY Burgers & Fries", photo and video by the creative company "Light in Black", Animator.az, ASgarden, premium wines Hillside and Red Bull.
We would like to note that the film is shown in 3 languages: Russian, English and Turkish. Also, You can watch “Transformers: The Rise of the Starbots” at the “CinemaPlus” located in the Deniz Mall with the latest 4DX technology in Azerbaijan.