Bakıda “CinemaPlus” premium kinoteatrlarında dublyaj redaksiyası “Cinemazadeh”, ABŞ Səfirliyi, Desperado musiqi məktəbi və “Azerbaijan Alumni Association”ın dəstəyi ilə 4-cü dəfə Azərbaycan Gənclər Film Festivalı keçiriləcək.
Оktyabrın 1-dən 3-dək Azərbaycan, ABŞ və Avropa filmləri nümayiş olunacaq, həmçinin, müxtəlif filmlərin eksklüziv təqdimatları, master-klass və başqa maraqlı mövzular olacaq.
Festivalın builki mövzusu “Öz hekayəni danış”dır. Festivalda qaçqınlara həsr olunan, qadınlar və Azərbaycandan olan cavan iştirakçılar tərəfindən çəkilən filmlər nümayiş olunacaq.
Festivalın ilk günü “CinemaPlus Gənclik Mall”da furşet və canlı musiqi ilə açılış mərasiminə və qaçqınlardan bəhs edən filmlərin nümayişinə həsr olunacaq.
Oktyabrın 2-də “CinemaPlus Azərbaycan”da iştirakçıların filmləri nümayiş olunacaq. Daha sonra isə təqdimatlar və master-klasslar keçiriləcək. Festivalın sonuncu günü təltifetmə olacaq. “Woman In Motion” layihəsi öz filmlərini nümayiş etdirəcək. Festivalın bütün günlərinə giriş pulsuzdur və ictimaiyyətə açıqdır.

CinemaPlus premium movie theatres will host the Azerbaijan Youth Film Festival.
Festival, which will be held with support of the dubbing firm Cinemazadeh, the US Embassy, Desperado Music School and Azerbaijan Alumni Association, is being held in Baku for the 4th time.
Azerbaijani, American and European films will be shown at the festival to run from October 1 to 3. Also, exclusive presentations of different films, master classes and other interesting topics will be organized.
This year's theme of the festival will be "Speak your story". In addition to films about refugees, the festival will feature films, made by women and young participants from Azerbaijan.
First day of the festival will cover opening cocktail and live music at "CinemaPlus Gənclik Mall" as well as demonstration of films about refugees.
"CinemaPlus Azerbaijan" will feature films of participants on October 2. Later, presentations and master classes will be held. Awarding will be held on the last day. Woman In Motion project will feature its own films. Entrance to all days of the festival is free and open to the public.