“CinemaPlus” premium kinoteatrlar şəbəkəsi Azərbaycan dilinə peşəkar dublyaj olunan beşinci filminin nümayişinə başlayıb. 2016-cı ildə “Cinemazadeh” studiyası tərəfindən dublyaj olunan “Qonşu” filmi kriminal triller janrındadır.
Dublyajın baş redaktoru Xətai Əli, prodüser Tural Əsədov, səs rejissoru Orxan Həsənli, masterinq Azad Vəliyev, Post-prodakşn supervayzer Vüqar İslamzadədir.
Filmin səsləndirilməsində Oleq Əmirbəyov, Rövşən Məmmədli, Nəzakət Məmmədli, Gülnarə Zülalova, Səid Nizami, Kamal Yaşar və Xətai Əli iştirak edib.
Kriminal trillerin rejissoru Markus Danstendir. Baş rollarda Coş Stuart, Melissa Bolona və Aleksandra Essou çəkilib.
Film haqqında qısa məlumat: Con və Rozi xoşbəxt həyat arzulayırlar. Bir məsələni bitirib və keçmişi geridə qoymaq olar. Lakin taleyin başqa planları var...
Bir gün evə qayıdan Con, Rozinin yox olduğunu görür. İtmiş Rozinin axtarışına çıxan Con sirli qonşunun evinə daxil olur. Orada dəhşətli sirlər açılır. Conun ən pis qorxuları, evdə baş verənlərin yanında uşaq əyləncəsi kimi görünir...

The premium cinema network CinemaPlus releases the fifth film with professional Azerbaijani dubbing. The film "The Neighbour" is shot in the genre of criminal thriller. The film was dubbed at the studio Cinemazadeh in 2016.
The chief editor of the dubbing was Khatai Ali, the producer was Tural Asadov, the sound editor was Orkhan Hasanli, the mastering Azad Veliyev, the post-production supervisor Vugar Islamzadeh.
The voicing of the film was done by Oleg Amirbekov, Rovshan Mammadli, Nezaket Mammadli, Gulnara Zulalova, Said Nizami, Kamal Yashar and Khatai Ali.
The director of the criminal thriller is Markus Dunsthen. Starring Josh Stewart, Melissa Boulon and Alexandra Esso.
Summary: John and Rosie dream of a happy life. Just one last thing to do, and they can leave everything behind. But fate has other plans. Once back home, John discovers that Rosie disappeared. In search of the missing beauty, John enters the house of a mysterious neighbor. There he opens terrible secrets, which it is better not to disturb. Compared to what is hidden in this house, John’s worst nightmares now seem to be only child's play.