Azərbaycanın premium kinoteatrı “CinemaPlus” 6 yanvar tarixində Kventin Tarantinonun “Mənfur Səkkizlik” filminin dünya premyerasından 7 gün öncə qapalı premyerasını keçirib.
Kinoteatrda Vəhşi Qərb ab-havası hökm sürürdü, furşet təşkil olunmuşdu. Tədbirin yadda qalan hissəsi, kovboy üslubunda rəqs quruluşu - şou proqramı olmuşdur. Şou biznes ulduzları, məşhur jurnalistlər, bloqqerlər və iri təşkilatların sahibkarları həmin axşamın qonaqları olmuşdular.
“Adının və loqotipinin dəyişdirilməsi təkcə Bakı ərazisində deyil, həm də Azərbaycanın regionlarında da yeni kinoteatrların açılması və inkişafı üçün təməl olacaqdır. Həmçinin bütün kinoteatrları bir brend altında birləşdirməyə kömək edəcək”, deyə “CinemaPlus” kinoteatrının baş direktoru Zaur Darabzadə filmin nümayişindən öncə qeyd edib.

On January 6 Azerbaijan premium class cinema network CinemaPlus held a closed pre-premiere screening of the film "The Hateful Eight" 7 days before the world premiere, directed by Quentin Tarantino.
The atmosphere of the Wild West reigned in the cinema, and a banquet was organized. A memorable part of the event was a staged dance in a cowboy style. The guests of the evening were show business stars, famous journalists, bloggers and businessmen of large corporations.
"Changing the name and logo will be the basis for the development and opening of new cinemas not only in the territory of Baku, but also in the regions of Azerbaijan. And it will also help to unite all the cinemas under one brand, "said Zaur Darabzadeh, CinemaPlus General Director before the film's screening.
Sponsors of the show were: Microsoft Azerbaijan, Nikoil | BANK, the collection of Halloween at home Jesus Del Pozo fragrance Rock On Man from the perfume cosmetic store Ideal.