“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində 21 sentyabrdan etibarən Xalq artisti Vaqif Mustafayevin “Həyat, deyəsən, gözəldir” tragikomediya filminin Azərbaycan dilində nümayişi başlayır.
Film Mədəniyyət Nazirliyinin sifarişi ilə “Azərbaycanfilm” kinostudiyası tərəfindən istehsal olunub.
Beynəlxalq premyera 4 noyabr 2022-ci ildə “Qorqud Ata” Türk Dünyası Film Festivalında baş tutub və əsərin rejissoru, ssenari müəllifi Vaqif Mustafayev “Türk dünyasının ən yaxşı rejissoru” nominasiyası üzrə mükafatlandırılıb.
Baş rollarda: Hikmət Rəhimov, Nino Qomarteli, Dmitri Samxaradze, Giorgi Çeliya, Aftandil Maxaradze, Sevinc Əliyeva, Anaida Rostovskaya və başqaları.
Film erməni daşnaklarının 30 ilə yaxın bir müddətdə zəbt edərək talayıb viran qoyduğu Qarabağ torpaqları uğrunda gedən 44 günlük Vətən müharibəsindəki Zəfərimizdən bəhs edir. Azərbaycan Ordusunun hücumları nəticəsində ermənilər aciz qalır, təlaşa düşürlər. Əsir alınan erməni əsgərləri arasında iki qardaş da var. Qardaşların sonrakı aqibəti tragikomik janrda olan ekran əsərinin əsasını təşkil edir.
Çəkilişlər Xocavənd rayonunun Hadrut kəndində, Xızı rayonunda, Bakı və Abşeron yarımadasında aparılıb.
Qeyd etmək istərdik ki, 20 sentyabrda Gənclik Mall Ticarət Mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” kinoteatrında Azərbaycanın Xalq artisti Vaqif Mustafayev və filmin aktyorları ilə Qala Gecəsi baş tutacaq!
Biletləri www.cinemaplus.az saytından, CinemaPlus mobil tətbiqindən və ya Gənclik Mall kinoteatrının kassalarından əldə edə bilərsiniz.

From September 21, the viewers will be able to watch the traditional comedy of People’s Artist of Azerbaijan Vagif Mustafayev "Həyat, deyəsən, gözəldir" (Life seems so beautiful) in Azerbaijani language in the chain of cinemas “CinemaPlus”.
The picture was commissioned by the Ministry of Culture at the «Azerbaijan Film» Film Studio named after Jafar Jabbarly.
The international premiere of the film took place on November 4, 2022, at the Turkic World Film Festival Korkut Ata, where Vagif Mustafayev was awarded an award in the nomination «The best director of the Turkic world».
Director and screenwriter of the film is Vagif Mustafayev.
Starring characters are Hikmet Rahimov, Nino Gomarteli, Dmitry Samkharadze, Georgy Chelia, Aftandil Maharadze, Sevinj Aliyeva, Anaida Rostov, etc.
The film "Həyat, deyəsən, gözəldir" (Life seems so beautiful) tells about the 30-year Armenian occupation of Azerbaijani lands and the Victory of Azerbaijan in the 44-day Patriotic War.
The plot of the film is: As a result of the counter-offensive of the Azerbaijani army, the Armenians panic. Among the captured Armenian soldiers there are two brothers. Their fates are represented in the tragicomic genre, and this forms the basis of the screen piece.
Filming took place in the village of Gadrut, Khojavend district, Khizi district, Baku, and on the Absheron peninsula.
We would like to note that on September 20, the cinema “CinemaPlus”, located in the Ganjlik Mall, will host a Gala evening with the participation of the People’s Artist of Azerbaijan Vagif Mustafayev and the actors of the film “Həyat, deyəsən, gözəldir” (Life seems so beautiful).
You can buy the tickets via www.cinemaplus.az, as well as at the box office of the Ganjlik Mall Cinema, and through the mobile application of “CinemaPlus” online on the official website of the cinema.