Avqustun 30-da premium kinoteatr “CinemaPlus Azerbaijan”da keçmiş idmançı, qaydasız döyüş üzrə Respublika və beynəlxalq turnirlərin qalibi, məşhur ovçu - Faiq Babanlının iştirakı ilə “Peru” sənədli filminin premyera öncəsi nümayişi keçirilib.
Kinoteatrın foyesi xüsusi üslubda bəzədilib: heyvanların müqəvvaları qonaq və tamaşaçılara özlərini vəhşi təbiətdə hiss etməyə şərait yaradıb.
Sənədli filmin nümayişindən öncə baş qəhrəman Faiq Babanlı qonaqları salamlayaraq və xoş seyr arzulanıb.
Faiq Babanlı dünyanın 73 ölkəsində olub. O, Afrikada, Amazon cəngərliklərində, Yeni Zelandiyada, Avstraliyada, Alyaskada, Qrenlandiyada, Kolumbiyada, Kamçatkada ov edib. Həmçinin o, Pamir, Tyan-Şan, Himalay, Pireney sıra-dağları kimi dünyanın ucqar yerlərində olmuşdur və öz kolleksiyasını artırmaqda davam edir.
Bu film Peruya ən təhlükəli və çətin səfərdən bəhs edir. Oradan hətta qayıtmamaq təhlükəsi də var idi. Ov qanununa görə cəngərliklərdə əgər yağış yağırsa və göydə ay görsənirsə demək heyvanlar gizlənəcəklər.
Faiq Babanlı filmin rejissoru Asif İlyasov ilə məcbur olaraq cəngərliklərin tropik yağışlı meşələrində maçete ilə özlərinə yol açaraq keçilməz dərinliklərə daxil olublar. O faktı da diqqətdən qaçırmamaq lazımdır ki, bütün Cənubi Amerika ölkələrindən ən çox zəhərli ilanlar məhz Peruda yaşayır.

On August 30, the premium cinema CinemaPlus Azerbaijan held a pre-premiere screening of the documentary "Peru", with the participation of former sportsman, champion of the republican and international tournaments in fights without rules, re-qualified into a famous hunter, Faik Babanli.
Decorated in a special theme, the foyer of the cinema met visitors with a surprise: a stuffed animal allowed guests and viewers to plunge into the world of wildlife.
Before the screening of the documentary, the main character Faik Babanli greeted the guests and wished them a pleasant viewing expreince.
Faik Babanli has visited 73 countries of the world. He managed to hunt in Africa, the Amazon rainforests, New Zealand, Australia, Alaska, Greenland, Colombia, and Kamchatka. Also, many other remote countries and mountain ranges, such as the Pamir Mountains, Tien Shan, Himalayas, Pyrenees, having a rare chance to replenish the collection of his trophies.
This film tells about the most dangerous and difficult trip to Peru. There was a high risk of no-return. According to the law of hunting in the jungle, if it rains and the moon is in the sky, then the animals will not walk out. Faik Babanli together with the director of the film Asif Ilyasov had to go into the impenetrable jungles of tropical rainforests, in which they cut their way with a machete. Of all the South American countries, the most poisonous snakes were in Peru.