Uzun zamandır gözlənilən daha bir yenilik nəhayət ki, baş tutdu.
Azərbaycanın ikinci ən böyük şəhəri sayılan Gəncədə müasir, ən yüksək keyfiyyətlə inşa edilmiş kinoteatr öz qapılarını yerli sakinlərin üzünə açır. Bu ilki Azərbaycanın premium kinoteatrı “CinemaPlus” həyata keçirdi.
“Xəmsə Park” adlı məkanda yeni istifadəyə verilən Xəmsə Park Ticarət Mərkəzinin 4-cü mərtəbəsində “CinemaPlus Xəmsə” kinoteatrı kinosevərlərin ixtiyarına verilir.
“CinemaPlus Xəmsə” ən yeni Barco nəslindən olan proyektorlar, yüksək parlaqlığa malik kinoekranlar və səs sistemləri ilə təhciz olunub. Məhs bu texnologiyanın istifadəsi nəticəsində yüksək keyfiyyətli görüntü almaq mümkün oldu ki, bu da tamaşaçıların zövqünü oxşayaraq tez bir zamanda “CinemaPlus Xəmsə” kinotetrını sakinləri sevdiyi məkana çeviriləcək.
Həmçinin, “CinemaPlus Xəmsə” kinoteatrında xarici ölkələrinin festivallarının keçirilməsi, məşhur simaların dəvət olunması planlaşdırılır. Əsas diqqət cəlb edən məqam odur ki, kinoteatrda dünya ilə eyni gündə premyeralar göstəriləcək.
“CinemaPlus Xəmsə” 461 yerdən və 5 zaldan ibarətdir. Kinoteatrın zalları Avropa istehsalı olan yüksək dərəcəli rahat kreslolarla təchiz edilib. Xüsusi ilə qeyd etmək olar ki, dünyada 500-dən çox kinoteatrı dizayn işlərini reallaşdıran Kanadanın “Mesbur+Smith Architects” şirkəti “CinemaPlus Xəmsə” kinoteatrının da dizayn işlərini tam hazırlayıb.
Bundan əlavə VİP zalda tamaşaçılar şəxsi masalı kreslolarda film izləmək, kinoseans zamanı qida və içkilər sifariş etməyə imkan yaradan VIP Bar-dan istifadə etmək və kino izləyərkən mobil telefonlarını kreslolarda xüsusi quraşdırılmış USB avadanlığının köməyi ilə cərəyan etmək şansı da əldə edəcək.
Kinosevərlərə unudulmaz anlar və mükəmməl istirahət bəxş etmək yalnız bununla bitmir. Təbii ki, əla film izləmək və bu istirahətdən həzz almaq popkorn və sərin içkilərsiz mümkün deyil. Belə ki, burada rahat və xoş istirahət üçün geniş çeşidə malik 4 popkorn növü, şəkər pambığı, buzlu alkaqolsuz kokteyllər və.s sərinləşdirici içkilərin satışı üçün 2 kinobar fəaliyyət göstərir.
Qiymətlərə nəzər yetirdikdə, görmək olar ki, Bakıda fəaliyyət göstərən kinoteatrlardan xeyli aşağıdır.
Kinoteatrın digər əsas məqsədi reklam cəlb etməkdir. Bununla bağlı Gəncədə fəaliyyət göstərən şirkətlər üçün xüsusi reklam təklifləri hazırlanır.
“Cinema plus” MMC paytaxtdan başqa digər regionlarda da yeni kinoteatrların təşkil edilməsini planlaşdırır. İlkin olaraq Gəncə şəhərində 2 kinoteatrın fəaliyyətə başlaması nəzərdə tutulub. Bu da regionlarda hər kinoteatrda təxminən 100 yeni iş yerinin açılışı və regionlarda reklam bazarının genişlənməsinə səbəb olacaqdır.
Eyni zamanda, bölgələrdə yaşayan tamaşaçılar Azərbaycan və xarici kinematoqrafçıların yaradıcılığından bəhrələnəcək. Ümumiyyətlə, kinoteatr şəbəkəsinin inkişafı insanların əyləncə imkanlarını artıraraq əhalinin asudə vaxtlarının daha səmərəli keçirilməsinə köməklik göstərəcəkdir.

The first responsible step was realized by the premium cinema network of Azerbaijan, CinemaPlus. A new cinema called CinemaPlus Khamsa, located on the 4th floor of the shopping center Khamsa Park, is placed at the disposal of movie lovers.
CinemaPlus Khamsa is equipped with the new generation projectors "Barco", which have high quality brightness, as well as sound systems. Thanks to this technology, it was possible to achieve a high-quality image. It is believed that this aspect will be the main reason for the high attendance of the cinema.
Also CinemaPlus Khamsa plans to hold Turkish and foreign festivals and invite famous people to the movie theatre. One of the main thing that attracts public attention is that in the cinema world premieres will be shown on the same day.
There are 5 halls and 461 seats in CinemaPlus Khamsa meeting world standards. The halls are equipped with comfortable and high-class chairs of European manufacturing.
In particular, it can be noted that there are more than 500 cinemas in the world, the designs of which are produced by the Canadian company Mesbur + Smith Architects. It is this company that has completely done the design work for the cinema "CinemaPlus Khamsa".
In addition, in the VIP-hall, designed with a special taste, viewers will have the opportunity to watch movies in chairs with a personal table, use the services of a VIP-bar, which allows you to order food and drinks during the show. Also, while watching a movie, you can charge your phone through special USB equipment that is installed on the seats.
The opportunity for moviegoers to have unforgettable moments and an ideal holiday does not stop here. Naturally, watching a movie and enjoying it are unthinkable without popcorn and soft drinks. Here, we offer varieties of 4 assortments of popcorn, cotton candy, non-alcoholic cocktails with ice, etc., there are 2 movie bars for the sale of soft drinks.
As for the price policy, the prices are set lower than in the movie theatres of Baku.
Another main goal of the cinema is to attract advertising. In this regard, special promotional offers are being prepared for companies working in Ganja.
LLC CinemaPlus plans to open a number of cinemas not only in the capital, but also in other regions. It is planned to have 2 operational movie theatres in Ganja alone. In regional cinemas, approximately 100 vacancies will be opened, which will lead to expansion of the advertising market.
At the same time, viewers living in the regions will benefit from the work of Azerbaijani and foreign filmmakers. In general, the development of a network of cinemas will help people to spend their free time with pleasure.