Gəncə şəhərində yerləşən “CinemaPlus Khamsa” kinoteatrı “Əli və Nino” filminə hədiyyə bilet aksiyası keçirir. Film Azərbaycan dilində nümayiş olunacaq.
Aksiya noyabrın 1-dək etibarlıdır və həftənin bazar ertəsindən cümə axşamınadək keçirilir.
Hədiyyə biletlərdən aşağıda qeyd olunan tamaşaçılar yararlana biləcəklər:
1. Dövlət qulluqçuları (müəllimlər, həkimlər və s.) və hərbçilər;
2. Tələbələr - təsdiq üçün tələbə bileti ilə birgə;
3. Tamaşaçılar 50 yaşdan yuxarı;
4. Məhdud fiziki imkanlı şəxslər.
“Əli və Nino” filminin icraçı prodüseri Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva, prodüseri Kris Tikye, rejissoru “BAFTA” mükafatını qazanmış Asif Kapadia, ssenari müəllifi “Academy Award” mükafatı laureatı Kristofer Hemptondur.
Qurban Səidin eyni adlı romanı - dünya bestselleri əsasında ekranlaşdırılmış film XX əsrin əvvəllərində Azərbaycanın müstəqilliyi uğrunda mübarizəsi və fərqli dinlərə mənsub iki gəncin məhəbbəti haqqında danışır. Film 2015-ci ildə lentə alınıb. Çəkilişlər Bakıda – tarixi Köhnə şəhərin küçələrində və paytaxtın müxtəlif yerlərində, həmçinin Qobustan, Xınalıq və başqa yerlərdə aparılıb.
Filmdə Adam Bakri, Mariya Valverde, Xalit Ergenc, Mendi Petinkin, Koni Nilson, Rikkardo Skamarçio, Humayon Erşardi, Fəxrəddin Manafov, Assaad Buab, Numan Akar və başqa məşhur aktyorlar çəkiliblər.

The premium cinema CinemaPlus Khamsa in Ganja city holds a gift campaign for the long-awaited film "Ali and Nino", the main shooting of which was done on the bridge in Ganja. The film will be shown in Azerbaijani.
The offer is valid until November 1 and runs from Monday to Thursday.
The following viewers will be able to use gift cards:
The executive producer of the film "Ali and Nino" is the vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, Leyla Aliyeva, the producer is Chris Tikye, the director is BAFTA Award holder Azif Kapadia, the author of the script is Academy Award laureate Christopher Hampton.
Screened on the basis of the world best seller - the novel of the same name by Kurban Said - the film tells about the Azerbaijan’s struggle for independence and the love of two young people of different faiths at the beginning of the 20th century. The film was shot in 2015. Filming was conducted in Baku - on the streets of the historic Old Town and in various places of the capital, as well as in Gobustan, Khinalig and others.