Dekabrın 22-i Elektra Hall-da Cinemazadeh və “CinemaPlus” kinoteatrın birgə istehsalı olan “Kəkliotu” sərgüzəştli komediyasının möhtəşəm qala-gecəsi keçirilib.
Filmin premyerası çox böyük marağa səbəb olub, çünki, ilk dəfə idi ki, filmdə 20-dən çox məşhur aktyor, müğənni və rejissor çəkilib. Yaradıcı kollektiv “Kəkliotu” yazısı olan bahalı xarici avtomobildə girişə yaxınlaşmışdılar, qırmızı xalça üzərindən keçən aktyorlar dərhal KİV nümayəndələrinin “ağuşuna düşürdülər”, aktiv sualları cavablandırır, şəkil çəkdirir, pərəstişkarları ilə selfi edirdilər.
Sonda zal filmin yaradıcı kollektivini ayaq üstə salamlamışdılar, alqışlar uğurlu işin bariz nümunəsi olmuşdur.
Filmin baş prodüseri Cəfər Axundzadə, quruluşçu rejissorları Cəfər Axundzadə və Vüqar İslamzadə, ssenari müəllifləri Vüqar Hüseynov və Talıb Əhmədov, quruluşçu operatoru Rəşad Qarayev, bəstəkarı Rüstəm Zeynallı, musiqi direktoru Aynur Axundzadə, icraçı prodüserləri Tural Əsədov və Xətai Əlidir. Layihənin baş koordinatoru "CinemPlus" kinoteatrlar şəbəkəsinin baş direktoru Zaur Darabzadədir.
Filmdə Müşfiq Şahverdiyev, Nigar Camal, İslam Mehrəliyev, Əlixan Rəcəbov, Aqil M Quliyev, Məcid Hüseynov, Fərda Amin, Elcan Rəsulov, Kamran Ağabalayev, Ceyhun Zeynalov (Jin), Kənan MM, Oqtay Əliyev, Rövşən Məmmədli, Nofəl Şahlaroğlu, Samir Qulamov, Vüsal Hacıqədir, Oksana Rəsulova, Kamran Həsənli, ABD Malik, Dilarə Kazımova, Şəhriyar Əbilov, Samirə Əfəndiyeva, Xalq artisti Faiq Ağayev və digər tanınmışlar rol alıb.
Meyvə-tərəvəz satmaq üçün paytaxta gedən dayı və bacıoğlu bir nəfərə çatacaq bir kisə kəklikotunu başqasına satırlar. Sən demə, kisədə kəklikotu deyilmiş. Milyonla ölçülən həmin əmanətin yiyəsindən yaxa qurtarmaq isə qəliz məsələdir.
Tədbirin təşkilində dəstək olmuşdular: “CinemaPlus” kinoteatrı, Cinema Distribution, Cinemazadeh studiyası, ATV, 106.6 FM, Baku.ws, Oxu.az, Artishok event-şirkəti, Hell Energy, Hillside premium çaxırları və TNT.

December 22, Elektra Hall hosted a grand gala evening of the adventure comedy "Kəklikotu" jointly with the production of the studio Cinemazadeh and the cinema "СinemaPlus".
The premiere of the film arroused great interest,since for the first time we can see more than 20 famous actors, singers and directors in a film. The creative team drove up to the entrance by an expensive foreign car with the inscription of "Kəklikotu", the actors immediately "fell into the arms" of media representatives along the red carpet, answered questions actively, made photos and selfies with fans.
The creative team was given a standing ovation by the end, which bears witness to successful work.
The main producer of the film is Jafar Akhundzade, the film directors are Jafar Akhundzade and Vugar Islamzadeh, the scriptwriters are Vugar Huseynov and Talib Ahmedov, the Cinematographers are Rashad Garayev, the composer is Rustam Zeynalov, the music director is Ainur Akhundzade, the Executive Producers are Tural Asadov and Khatai Ali.
Cast - Mushvig Shahverdiyev, Nigar Jamal, Islam Mehraliyev, Alikhan Radzhabov, Agil M Guliyev, Medzhid Huseynov, Ferda Amin, Eljan Rasulov, Kamran Agabalaev, Jeyhun Zeynalov (Jin), Kyanan MM, Oktay Aliyev, Rovshan Mammadli, Nofel Shahlaroglu, Samir Gulamov , Vusal Hajigadir, Oksana Rasulova, Kamran Hasanli, ABD Malik, Dilara Kazimova, Shahriyar Abilov, Samira Efendiyeva, People's Artist Faik Agayev and other famous people.
According to the plot of the film, uncle and nephew go to the capital for selling fruits and vegetables and they sell one man a bag of thyme (kəklikotu). It turns out that there is no thyme in the bag, but ... Getting rid of the owner of a millionth commodity is not easy. Comedy, being full of humor, adventure and unexpected twists and turns, will be presented to the audience very soon.
The organization of the event is supported by "CinemaPlus" Movie Theatre, Cinema Distribution, Cinemazadeh, ATV, 106.6 FM, Baku.ws, Oxu.az, event-company Artishok, Hell Energy, Hillside Premium Wine, and TNT.