Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın iştirakı ilə valideyn himayəsindən məhrum və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar üçün növbəti tədbir keçirilib.
Bakının 1, 2 və 3 saylı uşaq evlərinin sakinləri, eləcə də daun sindromlu uşaqlar bu dəfə asudə vaxtlarında sevimli “Smurfiki” animasiya filmini izləyiblər.
“CinemaPlus”da təşkil olunan nümayiş zamanı Leyla Əliyeva uşaqlarla görüşüb, onlarla birgə foto çəkdirib.
Filmi maraqla qarşılayan uşaqlara, həmçinin “Smurfiki” filminə aid müxtəlif hədiyyələr verilib.
Qeyd edək ki, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva mütəmadi olaraq valideyn himayəsindən məhrum, xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlarla görüşür, onların təlim-tərbiyəsi ilə maraqlanır, uşaqlar və yeniyetmələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili üçün təşkil edilən müxtəlif tədbirlər və proqramlarda onlarla birgə olur.

With the participation of Vice President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva, another event was held for children deprived of parental care and in need of special care.
Children from orphanages No. 1, 2 and 3 in Baku, as well as children with Down syndrome, watched their favorite animated film "The Smurfs".
During the show, organized in CinemaPlus, Leyla Aliyeva met with the children, was photographed with them.
Children watched the film with interest, and were also presented with various gifts related to the movie.
Vice President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva regularly meets with children deprived of parental care and in need of special care, is interested in their education and upbringing, participates with children and teens in various activities and programs organized for effective organization of their leisure.