Premium kinoteatr “CinemaPlus” 28 Mall ilk dəfə olaraq Azərbaycanda dünya premyerasından 3 gün əvvəl, ən çox gözlənilən “Yalan illüziyası 2” filminin qapalı premyera öncəsi nümayişini keçirdi.
Foye filmin üslubunda bəzədilib: hər yerdə kartlar, pullar, sirli sandıqlar və seyflər var idi. Filmdən öncə qonaqları sürpriz gözləyirdi – dəvət olunmuş sehirbaz öz bacarıqlarından bir neçəsini nümayiş etdirdi. Həmçinin hədiyyəli müsabiqələr keçirildi.Həmin gecənin qonaqları şou- biznes ulduzları, məşhur jurnalistlər, bloqqerlər və iri təşkilatların sahibləri oldular.
Filmin nümayişindən öncə “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin baş direktoru Zaur Darabzadə tədbir iştirakçılarını “CinemaPlus”un fəaliyyətinin genişləndirilməsinin əsas istiqamətləri haqqında məlumat verdi.
Onun sözlərinə görə, ilin sonunda “Azərbaycan” kinoteatrının yerində və “Ganjlik Mall” ticarət mərkəzində kinoteatrın yeni şəbəkələri açılacaq. Bu yay isə kino həvəskarları şəhər ətrafında yerləşən “Amburan Mall”da üç zaldan ibarət kinoteatra da gələ biləcəklər.
“Cinema Distribution” şirkətinin baş direktoru Faiq Kazımov qeyd etdi ki, şirkət hər zaman azərbaycanlı tamaşaçıları dünya kino tarixində ən yaxşı premyeralar ilə sevindirəcək və xoş sürprizlər edəcək. Bildirildi ki, həmçinin, ən çox gözlənilən filmlərin premyera öncəsi nümayişlərin keçirilməsi təcrübəsi də davam etdiriləcək.

The premium cinema CinemaPlus 28 Mall for the first time in Azerbaijan held a closed pre-premiere screening of the most anticipated film "Now You See Me 2" 3 days before the world premiere.
The foyer was decorated in the spirit of the film, card and money everywhere, mysterious chests and safes. Before the movie the guests were waiting for a surprise: a magician who was invited to showcase several of his tricks. Also, competitions were held and prizes given out.
The guests of the evening were show business stars, famous journalists, bloggers and businessmen of large organizations.
Before the film was shown, Zaur Darabzadeh, general director of the CinemaPlus cinema network, informed the participants of the event about the key areas for expanding the activities of CinemaPlus.
According to him, at the end of the year a new cinema branch will be opened on the site of the former Azerbaijan cinema, as well as in the Ganjlik Mall. This summer, moviegoers will be able to visit the three-hall cinema in the Amburan Mall in the suburbs of Baku.
The general director of the company Cinema Distribution Faig Kazimov stressed that the company is always ready to please the Azerbaijani audience with the best premieres in the history of cinema and make pleasant surprises. It was noted that the practice of pre-premier shows of the most anticipated films will also continue.
The sponsors of the show were Su İdmanı Sarayı, manufacturer of cosmetics Gazelli Group, Italian brand Nomination, German furniture and accessories brand KARE Design, and radio AVTO FM.